9 grudnia 2014

Ostatnie pożegnanie śp. O.Sylwestra Haśnika OFM


POWRÓT DO GALERII
 

W dniu 9 grudnia 2014 podczas mszy św. o godz. 11.00, pożegnaliśmy naszego drogiego Ojca Sylwestra z Prowincji Zakonnej Braci Mniejszych w Panewnikach. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył Prowincjał Ojciec Marcelin Pietryja OFM. Homilię pogrzebową wygłosił Ojciec Józef Czura OFM. W homilii przedstawił Ojca Sylwestra jako wzorowego kapłana, pokazującego swoim życiem jak żyć Ewangelią na wzór św. Franciszka z Asyżu.

W pogrzebie uczestniczyli: matka, siostry, najbliższa rodzina, jego współbracia zakonni, kapłani, ogromna rzesza sióstr i braci z różnych wspólnot którymi się opiekował, w tym Rycerze św. Franciszka, siostry i bracia z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z trzech regionów, przedstawiciele Rady Narodowej FZŚ w Polsce z przełożoną s. Joanną Berłowską i wiele osób wdzięcznych za posługę z całej Polski, ok. 1000 osób.

W niebo popłynął hymn uwielbienia za jego życie godne naśladowania, radość doskonałą którą wnosił w nasze serca, przykład ogromnej miłości i pokory. Niech Bóg wynagrodzi Go radością życia w Królestwie niebieskim. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT DO GALERII