28 grudnia 2015
Adoracja Bożej Dzieciny


POWRÓT DO GALERII

Zaraz po świętach Bożego Narodzenia przybyliśmy do bazyliki ojców franciszkanów w Panewnikach na spotkanie przy żłóbku (tu w Roku Miłosierdzia można zyskiwać odpust zupełny). Rozpoczęliśmy je o godzinie 11.00 Adoracją Najświętszego Sakramentu przy najpopularniejszej stajence na Śląsku, a prowadzili ją o.Maksymilian i s.Leokadia. Następnie, o godzinie 12.00 wzięliśmy udział w Eucharystii sprawowanej m.in. przez oraz o.Zbigniewa Kołodziejczyka OFMCap, o.Krescensjusza Rutowicza OFM, o.Fryderyka Grześka OFM oraz o.Maksymiliana Brylowskiego OFM, asystenta regionalnego. Mszy św. przewodniczył ojciec prowincjał Antonin Brząkalik OFM. On też wygłosił do nas homilię. We Mszy św. uczestniczyli siostry i bracia FZŚ z Regionu Katowickiego oraz Rycerze św. Franciszka. Były też obecne poczty sztandarowe wspólnot. Po Mszy św. udaliśmy się do domu parafialnego na nasz opłatek. Przełożona Regionu s.Julia Niemiec oraz przybyli na spotkanie ojcowie złożyli wszystkim obecnym życzenia, po czym składaliśmy je sobie wzajemnie dzieląc się opłatkiem.

Pierwszym punktem drugiej części spotkania był występ dzieci kolędników z parafii św. Andrzeja Boboli z Rudy Śląskiej z s.Teresą Szołtysik. Dzieci zebrały ofiarę na misje. Siostry i brat z okręgu sosnowieckiego zaprezentowali przedstawienie pt.„Pielgrzym”. Niespodzianką był św. Mikołaj z Regionu Lubliniecko-Tarnogórskiego, który obdarował nas „wiarą, nadzieją i miłością”. Rada Regionu wraz z Rycerzami św. Franciszka z Katowic-Podlesia zaprezentowała słuchowisko „Błękitny prezent”.

Całe spotkanie było przeplatane kolędami (przygrywała s.Grażyna) i wierszykami rycerzy, którzy na koniec obdarowali nas darami od Dzieciątka Jezus. Dziękujemy wspólnotom które przyniosły ciasta i siostrom, które nas obsługiwały.

 

 

 

POWRÓT DO GALERII