26 lutego 2022
Dzień skupienia w Kostuchnie


POWRÓT DO GALERII
 

Udział w Spotkaniu Wielkopostnym FZŚ Regionu Katowickiego.

26 lutego 2022 roku, Sobota VII Tygodnia Zwykłego, Rok II

„Przynosili Jezusowi dzieci, żeby ich dotknął……..I biorąc  je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je” – tak rozpoczyna i kończy ewangelista.

 O. Maciej Kucz ofm w homilii zwrócił uwagę na znaczenie dzisiejszej ewangelii dla nas, zgromadzonych na tej eucharystii. Przede wszystkim wezwał do niestosowania infantylizmu w kościele oraz przyjmowaniu wiary bez kombinowania, ale z pełnym zaufaniem Panu Bogu - bezgranicznie i prosto.

Mszę Świętą poprzedziło powitanie zebranych, przez Księdza Grzegorza wikariusza, w imieniu proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie. Następnie odmówiono Jutrznię w sposób tradycyjny. Przed Eucharystią odbyła się  adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona bardzo refleksyjnie przez S. Klarę, ze zwróceniem szczególnej uwagi na Ukrainę. Odśpiewano kilka pieśni franciszkańskich oraz Suplikację. Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego i adoracji w ciszy, rozpoczęto właściwą Mszę Świętą, którą sprawował  O. Maciej Kucz ofm. Na wejściu odśpiewano Hymn na 800-Lecie Franciszkańskiej  Rodziny Świeckich.

Całą piękną uroczystość, zakończono ciepłym poczęstunkiem, perfekcyjnie przygotowanym przez S. Michalinę, przełożoną wspólnoty.  W trakcie spotkania w auli Domu Katechetycznego zabrało głos kilka osób, w tym Przełożona Regionalna, S. Ewa. W spotkaniu uczestniczyło 14 wspólnot.

Piotr Korzekwa

 

 

POWRÓT DO GALERII