22-23 lipca 2022
XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka FZŚ na Jasnej Górze


POWRÓT DO GALERII
 

 

http://www.jasnagora.com/wydarzenie-16074

 

 

Zgromadzeni przed obliczem Czarnej Madonny Królowej Polski delegacje i wspólnoty z całego kraju, wraz ze swoimi przełożonymi i asystentami już po raz 29. przybyli, by wspólnie się modlić, dziękować i prosić.
Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę poświęcona była w całości naszej patronce: „Ku świętości z błogosławioną Anielą Salawą drogą FZŚ”.
Tradycyjnie rozpoczęliśmy piątkowym czuwaniem, które trwało do wczesnych godzin rannych. O. Zdzisław Gogola OFMConv Asystent Narodowy prowadził rozważanie o życiu naszej patronki podczas Apelu. Adorację prowadził Region Krakowski oraz Młodzież Franciszkańska i Rycerze św. Franciszka wraz z opiekunem o. Zbigniewem Kołodziejczykiem, którzy pięknie ubogacili modlitwę śpiewem. Przełożona Narodowa s. Emilia Nogaj dokonała aktu zawierzenia FZŚ bł. Anieli Salawie.
O godz. 2400 rozpoczęła się Msza Św. koncelebrowana, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marcin z Sieprawia.

W sobotę o godz. 1000 spotkaliśmy się na modlitwie różańcowej przy stacjach okalających jasnogórski plac. W tym czasie dołączały do nas grupy franciszkanów świeckich z całego kraju, przybyłe na dalsze uroczystości. Punktem kulminacyjny m sobotnich uroczystości była Eucharystia sprawowana o godz. 1100, której przewodniczył i wygłosił homilię prowincjał
o. Grzegorz Bartosik OFMConv.
Pod koniec Mszy św. s. Emilia Nogaj dokonała odnowienia Aktu Zawierzenia Matce Bożej FZŚ w Polsce. Po przerwie udaliśmy się na Wały Jasnogórskie by pójść Drogą Krzyżową z pokorą i dziękczynieniem rozważać co znaczy dzisiaj służyć Bogu i ludziom.

Na tym zakończyło się nasze pielgrzymowanie w tym konkretnym miejscu, by pójść dalej w pielgrzymce codziennego życia, zwyczajnych spraw, trudów i radości we franciszkańskim stylu.

Pokój i Dobro! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT DO GALERII