Drużyna RF, Parafia Św. Marii Magdaleny
ul. Ks. K. Damrota 62, 43-100 Tychy


Moderator: s.Aleksandra Zarmutek

 

24.06.2023 Poświęcenie proporca Rycerzy św.Franciszka

Witam Państwa franciszkańskim: Pokój i Dobro. W ostatnim czasie faktycznie dużo dobra doświadczyliśmy we Franciszkańskim Zakonie Świeckich. W parafii Marii Magdaleny w dniu 25 czerwca tegoż roku nasza wspólnota dziecięca miała swoją uroczystość. Ksiądz proboszcz Janusz Lasok poświęcił sztandarek dla Rycerzy św. Franciszka. Jako wspólnota franciszkańska długo czekaliśmy na to wydarzenie, ale jak widać Pan Bóg ma na wszystko swój czas. Samo płótno sztandarku zostało dla dzieci wyhaftowane przez siostry Klaryski Kapucynki, czyli w duchu franciszkańskim. Z serca siostrom dziękujemy za ten dar. Dziękujemy również przełożonej naszej parafialnej wspólnoty siostrze Elżbiecie, za uszycie szarf dla dzieci. Natomiast drzewiec do sztandarku zrobiono na wzór klasycznych wschodnich ikon z zastosowaniem oryginalnej techniki i zakończono pracę nad nim w dniu Niepokalanego Serca Maryi. Pomyślałam wówczas, że skoro Maryja wzięła sobie do serca wspólnotę Rycerzy św. Franciszka, to faktycznie dzieci są w dobrych rękach, za co Bogu niech będą dzięki. Podziękowania składamy również księdzu Januszowi za poświęcenie sztandarku i przyjęcie go w poczet sztandarów Kościoła. Miło nam było gościć franciszkanki świeckie z innych parafii  siostry Leokadię, Magdalenę i Małgorzatę.

Dzieci bardzo przeżywały przygotowania do tej naszej wspólnotowej uroczystości. Omodlały prace nad drzewcem i z wielką radością niosły go przed ołtarz pokazać Panu Jezusowi.

Po kilku latach bycia z nimi przy i w Franciszkańskim Zakonie Świeckich widać po dzieciach, że duch franciszkański w nich pracuje. Mamy nadzieję na piękne jego owoce. Z perspektywy czasu mogę śmiało stwierdzić, że FZŚ jest dla nas łaską, zupełnie jak te promienie płynące z dłoni Matki Bożej na cudownym medaliku.

Cytując więc Maryję, niedościgniony wzór doskonałości: „Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu Zbawicielu moim”.

Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich Rycerzy św. Franciszka i oby w waszym życiu wypełniała się wola Pana Boga na Jego chwałę, pożytek ludziom i waszą radość, jak u naszego ojca św. Franciszka z Asyżu.

Aleksandra Zarmutek

 

 

 

 

 

24.12.2021 Adoracja Bożej Dzieciny w Panewnikach

 

 

 

 

12.12.2021 Przyjęcie dzieci od Rycerze św.Franciszka  więcej...