20 maja 2013

Święto NMP Matki Kościoła


POWRÓT DO GALERII

 

Franciszkański Zakon Świeckich z Regionu Katowickiego spotyka się w Panewnikach w dzień po Zesłaniu Ducha Świętego, tj. w dzień Zielonych Świąt by uczcić Tę która trwała w wieczerniku wraz z Apostołami na modlitwie: Matkę KOŚCIOŁA.

O godzinie 10.30 przywitaliśmy Maryję pieśniami majowymi, odmówiliśmy Liturgię Godzin, którą poprowadziły siostry Julia i Leokadia. Przełożona Regionu Siostra Julia Niemiec gorąco przywitała Definitora Prowincji prosząc by ofiarował Bogu za wstawiennictwem Świętego Franciszka cały Region Katowicki, wszystkich franciszkanów świeckich. W koncelebrze: O.Tobiasz Kołodziejczyk OFM Asystent Regionalny i O.Emil Pacławski OFM. Rozpoczęła się Eucharystia której przewodniczył O. Witosław Sztyk OFM Definitor Prowincji który wygłosił homilię. W oprawę liturgii włączyły się: czytanie - s.Lidia, psalm - s.Urszula, s.Leokadia – modlitwa wiernych. Po błogosławieństwie udaliśmy się na dróżki Różańcowe, odmawiając Część Chwalebną którą poprowadziła s.Grażyna. O.Tobiasz udzielił zgromadzonym Błogosławieństwa i zaprosił wraz z S. Julią, wszystkich na agapę na Kalwarii.

Czekała na nas kawa, herbata, ciasto. Czekał także O.Emil Pacławski OFM z konferencją bardzo ciekawa o Darze Jedności. Na koniec można było zaopatrzyć się w nową książkę O.Emila „Włoskie podróże BENEDYKTA od Bari do Loretto” z dedykacją autora. Złożyliśmy też życzenia urodzinowe naszej Przełożonej Siostrze Julii: szczególnie Darów Ducha Świętego, opieki Matki Kościoła i św. Franciszka, zdrowia i wszelkiego Błogosławieństwa.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT DO GALERII