25 maja 2015

Święto Matki Bożej Kościoła


POWRÓT DO GALERII
 

Zgromadziliśmy się w Bazylice O.O. Franciszkanów w Panewnikach. Po odmówieniu Liturgii Godzin uczestniczyliśmy we mszy św. pod przewodnictwem O. bp. Zbigniewa Kusego. W koncelebrze: O. Marcelin Pietryja ofm, O. Maksymilian Brylowski ofm, O. Rajmund Dolinkiewicz.

Homilię wygłosił o. bp. Zbigniew Kusy, tematem była wspólnota Apostołów, która jednomyślne trwała na modlitwie. Tak i my Franciszkanie świeccy winniśmy trwać, wpatrywać się w Matkę, wiernie naśladować Maryję, jej Osobę. Maryja moją Matką i Matką naszą.

Po błogosławieństwie biskupim udaliśmy się do Groty  Lurdzkiej na dróżki Różańcowe. Rozważania poprowadziła s. Helenka z okręgiem sosnowieckim.

Następnym punktem było spotkanie braterskie w Domu Parafialnym w Auli św. Franciszka. Konferencję wygłosił O. Rajmund Dolinkiewicz: mówił o Zesłaniu Ducha Świętego: po stworzeniu świata,  zaraz  po Zmartwychwstaniu i w Wieczerniku. Siostra Przełożona przekazała bieżące wiadomości, przypomniała że spotykamy się na pielgrzymce na Jasnej Górze w lipcu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT DO GALERII