Kalendarz spotkań 2019

 

XXVI OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA FZŚ NA JASNĄ GÓRĘ
19–20 lipca: piątek, g. 21.00 – Apel Jasnogórski i nocne czuwanie,

                 sobota – zgodnie z planem Rady Narodowej

 

PIELGRZYMOWANIE DO PATRONA FZŚ – ŚW. LUDWIKA KRÓLA, 
BAZYLIKA FRANCISZKANÓW W KATOWICACH-PANEWNIKACH

10.06, poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

(11.00 liturgia godzin, 12.00 Msza św., po niej modlitwa różańcowa,

14.00 spotkanie braterskie w domu parafialnym – grill) 

2.08, piątek – święto MB Anielskiej, odpust Porcjunkuli

(11.00 adoracja, 12.00 Msza św., po niej modlitwa różańcowa,

14.00 spotkanie braterskie w domu parafialnym)

4.10, piątek – uroczystość św. Franciszka z Asyżu

(11.o0 nabożeństwo ku czci św. Franciszka, 12.00 Msza św., po niej modlitwa różańcowa, 14.00 spotkanie braterskie w domu parafialnym)
27.12, piątek – adoracja Bożej Dzieciny

(11.00 adoracja, 12.00 Msza św., po niej spotkanie opłatkowe w domu parafialnym)

 

SPOTKANIA RADY REGIONALNEJ (2. sobota miesiąca)

12.01 – 9.00 Msza św., 10.00 spotkanie 
 9.02 – 9.00 Msza św., 10.00 spotkanie 
 9.03 – 9.00 Msza św., 10.00 spotkanie 
13.04 – 9.30 Msza św., 10.30 spotkanie

11.05 – 9.00 Msza św., 10.00 spotkanie 
  8.06 – Dąbrowa Górnicza-Gołonóg, św. Antoniego

           10.00 Msza św., 11.00 spotkanie 

13.07 – 9.30 Msza św., 10.30 spotkanie 
10.08 – 9.00 Msza św., 10.00 spotkanie 
14.09 – 9.00 Msza św., 10.00 spotkanie
12.10 – 9.00 Msza św., 10.00 spotkanie
  9.11 – 9.00 Msza św., 10.00 spotkanie 
14.12 – 9.00 Msza św., 10.00 spotkanie

 

DNI SKUPIENIA

19.01, g. 10.00 Bytom, św. Wojciecha, adoracja Bożej Dzieciny

16.03, g. 10.00 Kostuchna, Trójcy Przenajświętszej

23.03, g.  9.00 Ruda Śl., św. Józefa 

30.03, g. 10.00 Sosnowiec, św. Franciszka 

  6.04, g. 10.00 Pszczyna, Wszystkich Świętych 
27.05, g. 10.00 Będzin-Grodziec

13.06, g.  8.30 ku czci św. Antoniego, Tychy, św. Franciszka i św. Klary

25.06, g. 10.00 Będzin-Grodziec 

26.06, g. 15.30 Sosnowiec, przy grobie Marcjanny Grzanki

  6.07, g. 10.00 Piekary Śl., bazylika Imienia NMP i św. Bartłomieja Apostoła

11.08, g. 10.30 Tychy, św. Franciszka i św. Klary – Suma odpustowa

21.09, g. 10.00 Kostuchna, Trójcy Przenajświętszej

28.09, g. 10.00 Imielin, MB Szkaplerznej

28.09, g. 10.00 Będzin-Grodziec

15.12, g. 9.00 Tychy, Marii Magdaleny

 

SPOTKANIA U MB FATIMSKIEJ 
18.05, g. 10.00 – Turza Śl. 
19.05, g. 11.00 – Sosnowiec-Zagórze 

 

NOCE POKUTY DLA FZŚ

 1.02, g. 21.00–5.00 Sosnowiec, Nawiedzenia NMP

 7.06, g. 21.00–5.00 Sosnowiec, św. Franciszka

20.09, g. 21.00–5.00 Czeladź-Piaski, Świętych Archaniołów
29.09, g. 20.00–2.00 Turza Śl., MB Fatimskiej (dla 5 regionów FZŚ)


REKOLEKCJE

Panewniki – Siostry Służebniczki (tel. 32 252 54 93)

18–21 marca 2019
10–13 czerwca 2019
4–7 listopada 2019

(rozpoczęcie o 18.00, zakończenie o 13.00)

Cieszyn – Franciszkański Dom Rekolekcyjny 
(tel. 33 852 43 57) terminy do uzgodnienia

Kokoszyce (tel. 32 456 14 97) terminy: patrz Region Rybnicki

Będzin-Grodziec 29 sierpnia–1 września, rozpoczęcie g. 10.00

 

PIELGRZYMKI

6 maja (poniedziałek) – Miejska Górka, Dni Euzebiańskie

 

SZKOLENIA FORMACYJNE

dla przełożonych:

26.01 – Panewniki

16.02 – Chorzów-Klimzowiec

23.02 – Pszczyna

 

dla rad wspólnot miejscowych:

26.10 – Chorzów-Klimzowiec

16.11 – Imielin

23.11 – Panewniki

Każde szkolenie rozpoczyna się Mszą św. o 9.00.