Franciszkański Zakon Świeckich (Region Katowice)

 


PODZIAŁ NA OKRĘGI:


Aktualizacja z dnia: 26.09.2022

OKRĘG KATOWICKI


 

1 Katowice Świętych Apostołów Piotra i Pawła
ul. Mikołowska 32
40-066 Katowice
http://piotripawel.wiara.org.pl

Spotkania:

I niedziela miesiąca

po Mszy św.

o godz. 7.30

2 Katowice Józefowiec Św. Józefa Robotnika
ul. Prof. Jana Mikusińskiego8
40-146 Katowice
http://jozefrobotnik.katowice.pl 

III sobota miesiąca godz. 9

3 Katowice Zawodzie Opatrzności Bożej
ul. 1 Maja 52
40-287 Katowice
http://www.parafiazawodzie.pl

I niedziela miesiąca

po Mszy św.

o godz.9.30

4 Mysłowice Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Starokościelna 3
41-400 Mysłowice
http://www.nspjmyslowice.pl 

ostatnia sobota miesiąca godz. 8

5 Katowice Podlesie

MB Częstochowskiej
ul. Piotra Michałowskiego 9
40-748 Katowice-Podlesie
http://www.parafia-podlesie.pl

I poniedziałek miesiąca po

I niedzieli godz. 16

6 Katowice Zadole

MB Różańcowej
ul. Zadole 36
40-719 Katowice
http://parafiazadole.pl/

II poniedziałek miesiąca godz. 17

7 Katowice Brynów

Najświętszych Imion Jezusa i Maryi
ul. Przyklinga 12
40-551 Katowice-Brynów
http://www.parafia.brynow.katowice.pl 

II niedziela miesiąca godz. 16

8 Katowice Stara Ligota Świętej Rodziny
ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 24  
40-001 Katowice
http://sw-rodzina.katowice.pl/

I wtorek miesiąca godz. 18

9 Katowice Kostuchna Trójcy Przenajświętszej
ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 34
40-750 Katowice
http://www.kostuchna.katowice.opoka.org.pl

II wtorek miesiąca godz. 9

10 Katowice Panewniki

Św. Ludwika Króla
ul. Panewnicka 76
40-760 Katowice-Panewniki
http://www.parafia.panewniki.pl 

IV sobota miesiąca godz. 8
11 Katowice Stare Panewniki

Św. Antoniego
ul. Panewnicka 463
Katowice – Stare Panewniki
http://www.starepanewnikiofm.pl 

I niedziela miesiąca

po I czwartku

godz. 14.30

12 Mikołów

Św. Wojciecha
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
43-190 Mikołów
http://bazylikamikolow.pl 

III sobota miesiąca godz. 8
13 Mikołów Reta

Św. Antoniego
ul. Zielona 1
43-190 Mikołów
http://www.mikolow-reta.katowice.opoka.org.pl/historia.html

III piątek miesiąca godz. 17

 

OKRĘG TYSKI

 

 

14

Tychy

Świętych Franciszka i Klary
ul. Paprocańska 90
43-100 Tychy
http://tychyofm.pl

Spotkania:

II niedziela miesiąca

godz. 16

15

Kobiór

Wniebowzięcia NMP
ul. Rodzinna 11
43-210 Kobiór
http://www.parafiakobior.pl

II sobota miesiąca godz. 7

16

Tychy

Św. Marii Magdaleny
ul. Ks. K. Damrota 62
43-100 Tychy
http://www.tychymm.katowice.opoka.org.pl

II niedziela miesiąca

godz. 9.30

17

Tychy

Bł. Karoliny Kózkówny
ul Tischnera 50
43-100 Tychy
http://www.bl-karolina.katowice.opoka.org.pl

niedziela po I piątku miesiąca godz. 18

18

Tychy

Świętego Ducha
ul. Myśliwska 43
43-100 Tychy
http://www.duch-sw-tychy.katowice.opoka.org.pl 

I wtorek miesiąca

godz. 18.30

19

Tychy

Św. Krzysztofa
ul. Wyszyńskiego 1
43-100 Tychy
http://www.swkrzysztof.wiara.org.pl
 

w każdą środę miesiąca
godz. 16

20

Tychy

Św. Jana Chrzciciela
ul. Kopernika 5
43-100 Tychy

http://janchrzciciel.tychy.pl/  

II niedziela miesiąca godz. 9

21

Urbanowice

MB Pośredniczki Wszelkich Łask
ul. Kościelna 30
43-100 Tychy - Urbanowice
http://www.urbanowice.parafia.info.pl

I poniedziałek miesiąca godz. 14.45

22

Czułów

Świętego Krzyża
ul. Bzów 15
43-100 Tychy
http://www.czulow.katowice.opoka.org.pl

I czwartek miesiąca godz. 18.30

 

 

OKRĘG RUDZKI

 

 

23 Łaziska Dolne

Niepokalanego Serca NMP
ul. Mikołowska 23
43 - 173 Łaziska Dolne

http://www.parafialaziskadolne.pl

Spotkania:

II wtorek miesiąca

godz. 17.30

24 Łaziska Średnie

Św. Jana Chrzciciela
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 12
43-173 Łaziska Średnie
http://www.jan-chrzciciel.pl

III sobota miesiąca

godz. 8.15

25 Łaziska Górne

MB Królowej Różańca Świętego
ul. Kościelna 4
43-170 Łaziska Górne
http://otacon.nspace.pl/mbroz1

III sobota miesiąca

godz. 9

26 Bujaków

Św. Mikołaja
ul. Ks. Górka 58
43-196 Mikołów – Bujaków
http://www.sw-mikolaj.katowice.opoka.org.pl 

I niedziela miesiąca

godz. 8.30

27 Orzesze Nawiedzenia NMP
ul. św. Wawrzyńca 2
43-180 Orzesze
http://parafia-orzesze.pl

I poniedziałek miesiąca
godz. 8.00 Msza Św.

28 Ruda Śl. Bykowina

Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Wita Stwosza 2
41-705 Ruda Śląska
http://www.bykowina.katowice.opoka.org.pl

III środa miesiąca

godz. 16

29 Ruda Śląska 1

Św. Józefa
ul. Piastowska 16
41-700 Ruda Śląska
http://www.sjozef.pl

IV sobota miesiąca
po mszy św.
godz. 8.00

30 Ruda Śl. Wirek

Św. Andrzeja Boboli
ul. Wyzwolenia 215
41-710 Ruda Śląska
http://bobola.info

niedziela po 15 każdego miesiąca

godz. 14

31 Ruda Śl. Wirek

Św. Wawrzyńca
ul. Czajkowskiego 16
41-710 Ruda Śląska
http://www.wawrzyniec.info

IV sobota miesiąca

godz. 8:15

32 Ruda Śl. Halemba

Bożego Narodzenia
ul. Leśna 37
41-706 Ruda Śląska
http://www.parafia.halemba.pl

II niedziela miesiąca

godz. 15.30

33 Bielszowice Św. Marii Magdaleny
ul. Kokota 152
41-711 Ruda Śląska - Bielszowice
http://www.mm-bielszowice.katowice.opoka.org.pl

I poniedziałek miesiąca

godz. 15

 

 

OKRĘG SOSNOWIECKI

 

 

34 Siemianowice Śląskie

Świętego Krzyża
ul. Powstańców 2
41-100 Siemianowice Śląskie
http://www.krzyz.siemianowice.pl

Spotkania:

I niedziela miesiąca
godz. 14

35 Sosnowiec Centrum

Św. Franciszka
ul. Partyzantów 24
41-200 Sosnowiec
http://www.franciszek.sosnowiec.pl

I wtorek miesiąca
godz. 16

36 Sosnowiec Klimontów

Chrystusa Króla
ul. Kraszewskiego 25
41-218 Sosnowiec Klimontów
http://chrystuskrol.sosnowiec.pl

III środa miesiąca
godz. 18

37 Sosnowiec Zagórze

MB Fatimskiej
Aleja ks. F.Blachnickiego 9
41-219 Sosnowiec-Zagórze
http://www.mb-fatimska.wiara.org.pl

II środa miesiąca
godz. 16

38 Sosnowiec Pogoń

Nawiedzenia NMP
ul. Gospodarcza 14
41-214 Sosnowiec Pogoń
http://www.diecezja.sosnowiec.pl/parafie/parafie/225-sosnowiec-parafia-pw-nawiedzenia-nmp

II poniedziałek miesiąca

godz. 16

39 Sosnowiec Niwka

Św. Jana Chrzciciela
ul. Orląt Lwowskich 67
41-208 Sosnowiec
http://www.diecezja.sosnowiec.pl/parafie/

parafie/199-sosnowiec-parafia-pw-sw-jana-chrzciciela

IV czwartek miesiąca
godz. 15

40 Sosnowiec Dańdówka

Św. Jacka
ul. 11 Listopada
41-200 Sosnowiec
http://www.swjacek.sosnowiec.pl

III czwartek miesiąca
godz. 18

41 Czeladź

MB Bolesnej
ul. Kościuszki 3
41-253 Czeladź Piaski
http://www.mater.org.pl

II czwartek miesiąca
godz. 16

42 Czeladź Piaski

Świętych Archaniołów
ul. Wyspiańskiego 1
41-253 Czeladź Piaski
http://parafia.czeladz.org

II czwartek miesiąca

godz. 18.30

43 Bytków

Świętego Ducha
ul. Węglowa 7a
41-106 Bytków
Siemianowice Śląskie
http://parafia.bytkow.pl

IV środa miesiąca

godz. 19

44 Piekary Śląskie

NMP i św. Bartłomieja
ul. Ks. Ficka 7
41-940 Piekary Śląskie
http://bazylikapiekary.pl

II sobota miesiąca

godz. 14

45 Będzin

Świętej Trójcy
ul. Plebańska 2
42-500 Będzin
http://www.parafia.bedzin.pl

III niedziela miesiąca

godz. 9

46 Olkusz Św. Andrzeja
ul. Szpitalna 1
32-300 Olkusz
http://www.bazylika.pl 

II niedziela miesiąca

godz. 12.30

47 Jaworzno Św.Wojciecha i św Katarzyny
Pl. Św. Jana 17
43-600 Jaworzno
https://www.kolegiata.jaworzno.pl/index.php/wspolnoty

IV środa miesiąca
godz. 16.30

48 Dąbrowa Górnicza Św. Antoniego z Padwy

ul. Kościelna 20

41-306 Dąbrowa Górnicza

http://www.sanktuariumswantoniego.pl

http://dabrowa.franciszkanie.pl/

9-tego każdego miesiąca
godz. 16.
15

 

OKRĘG BYTOMSKO - CHORZOWSKI

49 Chorzów

Św. Antoniego
ul. Kopernika 1
41-500 Chorzów
http://antoni.net.pl

Spotkania:

II niedziela miesiąca

godz. 15

50 Chorzów

Św. Barbary
ul. 3 Maja 18
41-500 Chorzów
http://www.barbarachorzow.katowice.

opoka.org.pl

I niedziela miesiąca

po mszy św.

godz. 9

51 Chorzów

Św. Floriana
ul. Księdza Konrada Szwedy 1
41- 500 Chorzów
http://www.swflorian.pl

II niedziela miesiąca

po mszy św.

godz. 7

52 Chorzów

Św. Franciszka
ul. Franciszkańska 1
41-506 Chorzów
http://www.chorzowfranc.katowice.

opoka.org.pl

III niedziela miesiąca

godz. 15

53 Chorzów Batory

Wniebowzięcia NMP
ul. Farna 3
41-506 Chorzów Batory
http://www.wnmpchorzow.parafia.info.pl

Ostatnia sobota miesiąca

po mszy św.

godz. 8

54 Świętochłowice

Świętych Piotra i Pawła
ul. Ks. Bpa Teodora Kubiny 10
41-600 Świętochłowice
http://www.parafia-swietochlowice.pl

III niedziela miesiąca

godz. 15

55 Bytom

Świętej Trójcy
ul. Kwietniewskiego 1
41-902 Bytom
http://www.trojca.net

III sobota miesiąca

po mszy św.
godz. 8

56 Bytom

Św. Jacka
ul. Matejki 1
41-902 Bytom
http://www.swjacek.bytom.pl

I niedziela miesiąca

godz. 14.15

57 Bytom

Św. Wojciecha
Pl. Klasztorny 5
41-902 Bytom
http://www.franciszkanie.bytom.pl/index.php/kontakt

II czwartek miesiąca

godz. 16

58 Bytom

Podwyższenia Krzyża Świętego
ul. Ligonia 2
41-902 Bytom
http://www.bytom.kapucyni.pl

I sobota miesiąca po Mszy św.
o godz. 8

59 Radzionków

Św. Wojciecha
ul. św. Wojciecha 48
41-922 Radzionków
http://www.parafia.radzionkow.pl 

III czwartek miesiąca
godz. 16

 

OKRĘG PSZCZYŃSKI

 

60 Pszczyna

Wszystkich Świętych
pl. ks. Józefa Kuczery 2
43-200 Pszczyna
http://www.wszystkichswietych.info 

Spotkania:

III niedziela miesiąca godz. 8.30

61 Czarków

Św. Józefa
ul. Powstańców Śląskich 33
43-211 Czarków

Ostatnia niedziela miesiąca godz. 9.45

62 Pszczyna Stara Wieś

Św. Jadwigi
ul. Św. Jadwigi Śląskiej 2
43-200 Pszczyna
http://www.starawies.pszczyna.pl/kosciol

I niedziela miesiąca godz. 8.30

63 Jankowice Pszczyńskie

Św. Izydora
ul. Baziowa 22
43-215 Jankowice

II wtorek miesiąca godz. 18

64 Wola

Św. Urbana
ul. Wałowa 8
43-225 Wola
http://www.parafiaurbana.pl

I niedziela miesiąca godz. 14.30

65 Piasek

Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Dworcowa 23
43-211 Piasek k. Pszczyny
http://www.nspj-piasek.info

Ostatni wtorek miesiąca godz. 18

66 Bojszowy Nowe

MB Uzdrowienia Chorych
ul. Sierpowa 36
43-220 Bojszowy Nowe
http://www.mbuch.pl

I wtorek miesiąca godz. 18

67 Imielin

MB Szkaplerznej
ul. Imielińska 89

41-407 Imielin
http://www.imielin.katowice.opoka.org.pl

I niedziela miesiąca godz. 7.30

68 Chełm Śląski

Trójcy Przenajświętszej
ul. Śląska 11
41-403 Chełm Śląski
http://www.chelm-sl.katowice.opoka.org.pl

II niedziela miesiąca godz. 7.30

69 Goławiec

Wniebowzięcia NMP
ul. Goławiecka 44
43-144 Lędziny 4
http://www.golawiec.katowice.opoka.org.pl/ 

I poniedziałek miesiąca
 godz. 17

70 Bieruń Nowy

Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Warszawska 295
43-155 Bieruń Nowy
http://www.bierun-nspj.katowice.opoka.org.pl

I niedziela miesiąca godz. 9

71 Bieruń Nowy

Św. Barbary
ul. Kościelna 3
43-155 Bieruń Nowy
http://www.bierun.wiara.org.pl

I czwartek miesiąca godz. 18