AKTUALNOŚCI


W związku z obchodami Jubileuszu 40-lecia odnowionej Reguły i 30-lecia struktur FZŚ Rada Regionu Katowickiego zaprasza wszystkie wspólnoty do odmawiania nowenny ku czci św. Franciszka. Nowenne odmawiajmy w intencji powołań do wspólnot w naszym regionie a także o dobre przygotowanie się i przeżycie uroczystości ku czci św. Franciszka. Nowenna może być odmawiana indywidualnie lub razem we wspólnotach.
http://www.zyciezakonne.pl/wiadomosci/swiat/nowenna-do-sw-franciszka-z-asyzu-33968/

 

 

Nowenna
do
św. Franciszka
z Asyżu

 

Komunikat Rady Regionu Katowickiego

Zawiadamiamy, że spotkanie z okazji uroczystości św. Franciszka, mające się odbyć 4 października, jest przełożone na sobotę 6. października i połączone z sympozjum z okazji 40 rocznicy zatwierdzenia aktualnej Reguły FZŚ i 30-lecia powstania struktur FZŚ w Polsce.

Wydarzenie zainauguruje Msza św. o 9.00 w bazylice panewnickiej, a po niej około godz.11 w domu parafialnym rozpoczną się obrady sympozjum pod hasłem:” Iść za Chrystusem śladami św. Franciszka”. Na 14:00 zaplanowano spektakl o św. Franciszku z Asyżu, który zakończy spotkanie.

         Natomiast szkolenie dla mistrzów formacji, które miało się odbyć, 6 października w Panewnikach, zostaje przesunięte na sobotę 17 listopada. Miejsce i szkolenia bez zmian.

 Rada Regionu zaprasza na spotkania formacyjne dla mistrzów formacji:

17 listopada 2018r – Panewniki
20 pażdziernika 2018r.– Imielin
27 pażdziernika 2018r.– Chorzów-Klimzowiec

Każde szkolenie rozpoczyna się Mszą św. o 9.00. 

Prosimy o udział w zaplanowanym spotkaniu.

 


Konkurs

Zasady konkursu

Pytania

Katechizm FZŚ


 

 

WIADOMOŚCI


Peregrynacja relikwii bł. Anieli Salawy w Regionie Katowice