6 września 2015
Podziękowanie dla o.Tobiasza Kołodziejczyka


POWRÓT DO GALERII

 

Decyzją Zarządu Prowincji Wniebowzięcia NMP 6 lipca br. o.Tobiasz Kołodziejczyk OFM został odwołany z placówki zakonnej parafii św.Franciszka i św.Klary w Tychach i skierowany do klasztoru w Kobylinie na Wielkopolsce.

Msza św. dziękczynna w intencji o. Tobiasza została odprawiona w niedzielę 6 września br. o godz. 9.00 w Tychach. Ojciec Tobiasz obchodził w tym dniu również swoje urodziny. Eucharystię sprawowali o.Tobiasz, we własnej intencji, oraz o. Emil Pacławski OFM, proboszcz i gwardian parafii, i o.Winicjusz Mryka OFM. Uczestniczyli w niej licznie parafianie i wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z wielu śląskich parafii.

Ojciec Tobiasz przez wiele lat był asystentem duchowym Franciszkańskiego Zakonu Świeckich Regionu Katowickiego. Funkcję asystenta wypełniał żarliwie, był oddanym opiekunem duchowym dla świeckich.

Rada Regionu oraz wszyscy franciszkanie świeccy z Regionu Katowickiego składają podziękowania za wszelkie zaangażowanie na rzecz wspólnot miejscowych.

Życzymy Ojcu wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej na nowej placówce. Niech Chrystus, Najwyższy Kapłan, błogosławi we wszystkim, a Maryja, Matka Kapłanów, uprasza potrzebne łaski. Życzymy także dobrego zdrowia i ludzkiej życzliwości na każdy dzień. Pokój i Dobro.

s. Julia Niemiec,

przełożona Regionu Katowickiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT DO GALERII