30 stycznia 2022
Wprowadzenie relikwii bł. Męczenników Podlaskich


POWRÓT DO GALERII
 

Dnia 23.01.2022 w dzień wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich, nasi ojcowie: proboszcz o. Sebastian Tracz ofm conv i wikariusz o. Piotr Wojnowski ofm conv pojechali do Pratulina (diecezja siedlecka) po odbiór relikwii męczenników z rąk biskupa Siedlec K. Gurdy. Uroczystość była przepiękna choć w ograniczonym składzie.

Dnia 30.01.2022 relikwie bł. Męczenników Podlaskich zostały uroczyście wprowadzone do naszego sanktuarium Św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej. Zanim to się stało FZŚ i parafianie uczestniczyli w nowennie przygotowującej na Ich przyjęcie.

Wspólnota FZŚ w sierpniu za zgodą proboszcza 02.08.2021 odbyła pieszą pielgrzymkę z górki gołonoskiej do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej, a niektórzy tercjarze przeszli ją boso (ok. 7 km). Pielgrzymka piesza zakończyła się msza święta w bazylice MB Anielskiej, na której był obecny nasz ojciec Paweł Solecki ofm conv i modlił się w naszych intencjach, a który pisał prośbę o Relikwie Męczenników Podlaskich do kurii w Siedlcach. Męczennicy Podlascy wyniesieni zostali na ołtarze jako błogosławieni przez Jana Pawła II 5.10.1996 r.  Nasi franciszkańscy ojcowie odebrali Relikwie z rąk Bp Siedleckiego Kazimierza Gurdy, dni 23.01.2022 (w dzień ich wspomnienia), a uroczyste wprowadzenie Relikwii Męczenników Podlaskich odbyło się na Górce, w sanktuarium św. Antoniego dnia 30.01.2022r.

 

POWRÓT DO GALERII